WAKACYJNE KINO MALUCHA

kategoria wiekowa: od 2 lat

czas trwania: około 1h

gatunek: animacje dla najmłodszych

PLAKAT

KINO DZIECI W GO KINO

WAKACYJNE KINO MALUCHA w GO KINO Oława oraz GO KINO Mysłowice to cykl, w którym chcemy zaprezentować kino najmłodszym widzom zaczynającym dopiero swoją przygodę z kinową muzą. Przez cztery kolejne tygodnie o godzinie 10:00 wyświetlimy tytuły z poniższego harmonogramu.

Kalendarz:

8-14.07 – Basia

15-21.07 – Basia 2

22-28.07 – Basia 3

29.07 – 4.08 – Wiking Tappi

Cena biletu: 15 zł

Basia

Basia – bohaterka znana z książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Skrzące się humorem i urzekające wnikliwym spojrzeniem przygody pięcioletniej dziewczynki i jej przyjaciół pokazują świat bliski każdej rodzinie.
Basia ma 5 lat i tak zwany charakterek. Mieszka w mieście z rodzicami, dwójką braci, żółwiem Kajetanem i pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem. Czasami Basia, jak każdy przedszkolak, napotyka wielkie problemy, z którymi musi sobie poradzić. Wakacyjne kino malucha startuje pierwszą częścią.

Wiking Tappi

Wiking Tappi to seria opowieści o dzielnym, dobrodusznym wikingu i jego przyjaciołach, które dzieją się w magicznym świecie rodem z folkloru skandynawskiego. Obok Tappiego i jego nieodłącznego druha, psotnego renifera Chichotka, widz ma okazję poznać wielu kolorowych bohaterów! Na ekranie spotkamy min. wiedźmę Skrzypichę, trolla Gburka, elfkę Świetliczkę, kruka Paplaka, a ponadto smoki, olbrzymy, skrzaty i wiele innych baśniowych postaci. Jak to w bajkach bywa, są one zarówno dobre, jak i złe, ale nawet te, które z początku wydają się czarnymi bohaterami, dzięki pomysłowości Tappiego wkrótce dołączają do grona jego przyjaciół. W ten oto sposób bajki pokazują, że w każdym tkwi dobro, trzeba jedynie umieć je odnaleźć.

Serial animowany Wiking Tappi, to projekt będący adaptacją książek autorstwa Marcin Mortki, które są niezwykle popularne zarówno w Polsce jak i za granicą.