REPERTUAR GO KINO NA 9.09-15.09.2022- CO NOWEGO?

Wakacje się skończyły, a dzieciaki rozpoczęły już rok szkolny. Wrzesień to czas, kiedy rządzą dorośli! Letni repertuar Go Kino zdominowany został przez dziecięce hity, takie jak Minionki.

Teraz  to dla dorosłych znajdzie się na naszych ekranach kilka nowych ciekawych propozycji.  Sprawdźcie, co przygotowaliśmy dla Was w tym tygodniu.

Go Kino zaprasza na poruszającą baśń dla dorosłych…

 

Trzy tysiące lat tęsknoty, bo o tym tytule mowa, to obowiązkowa pozycja dla niepoprawnych romantyków, uwielbiających fantazyjne opowieści.

Film twórców takich hitów, jak „Atlas Chmur”, „LaLaLand” czy „Amelia”, zabierze Was w kolejną sentymentalną podróż. Pokaże, że warto mieć marzenia ponad wszystko, a dla miłości nie istnieje czas, ani pojęcie rozumu.

Alithea (w tej roli wspaniała Tilda Swinton) to naukowiec zajmująca się analizą baśni. Jak więc na naukowca przystało, wierzy w moc nauki i niezwykle twardo stąpa po ziemi. Nieznane jej są porywy serca, a w życiu kieruje się pragmatyzmem i zdrowym rozsądkiem. To właśnie pomaga jej unikać rozczarowań i niepotrzebnych komplikacji. Alithea wychodzi z założenia, że do życia nie potrzeba jej wiele, a uganianie się za mrzonkami nie wychodzi na dobre.

Wszystko zmienia się, kiedy w tym jej poukładanym i sceptycznym świecie pojawia się najprawdziwszy DŻIN. Proponuje, że spełni trzy życzenia Alithei, jeśli ta go uwolni.

Tak się składa, że długoletnia praca przy analizie baśni nauczyła naszą bohaterkę ostrożności i nie jest ona przekonana do współpracy z czarownikiem. Dżin jednak staje na głowie, by Alithea wypowiedziała życzenie i w końcu… udaje mu się ją do tego namówić.

To, co dzieje się później zaskoczy nie tylko bohaterów filmu, ale, mamy nadzieję, również naszych widzów. Aby odkryć tę czarującą historię, odwiedźcie koniecznie Go Kino i dajcie się porwać magii ekranu!

repertuar go kino

Wojenna historia w repertuarze Go Kino…

Jeśli od przepełnionych magiczną atmosferą romantycznych baśni wolicie kawał dobrej, prawdziwej historii, Go Kino i tym razem Was nie zawiedzie.

„Orlęta. Grodno ‘39” to kolejna świeżynka w naszym repertuarze.

Wzruszająca i pełna heroizmu opowieść o młodzieży, która postanowiła bronić swojego miasta podczas I Wojny Światowej została opowiedziana z perspektywy dwunastoletniego Leona.

1 września oznacza dla wszystkich dzieciaków powrót do szkoły. Ale w 1939 roku ten dzień okazał się dla Leosia i jego przyjaciół początkiem traumatycznych wydarzeń. Na szkołę spadają bomby, a świat młodych ludzi pogrąża się w chaosie.

Kilkanaście dni później Armia Czerwona wkracza do Grodna i dla wszystkich mieszkańców priorytetem staje się heroiczna walka o obronę miasta.

20 września przeciwko okupantom staje garstka wojska i odważnych młodych ludzi, którzy gotowi są poświęcić wszystko, by ocalić swoje domy.

Film jest poruszającą historią o błyskawicznym dorastaniu w okrutnych warunkach wojny, o zmianie przekonań i poglądów, ale przede wszystkim o niezwykłej odwadze grodzińskich dzieci i młodzieży.

To wspaniała lekcja historii dla dzisiejszych młodych ludzi, dlatego zachęcamy szczególnie starsze grupy szkolne do rezerwacji terminów w Go Kino.

repertuar go kino orleta

Repertuar Go Kino z nowością dla najmłodszych…

Chociaż rok szkolny już się rozpoczął, nie zapominamy o naszych wiernych najmłodszych widzach.

W tym tygodniu mamy dla nich weekendową przedpremierę animacji „Tedi i szmaragdowa tablica”. To kolejna część przygód sympatycznego odkrywcy i jego przyjaciół.

Tym razem niezdarny Tedi, którego marzeniem jest zostać sławnym archeologiem, wpakuje się w kłopoty niszcząc stary egipski sarkofag. Katastrofalna w skutkach wyprawa sprowadzi na Odkrywcę i jego grupę straszliwą klątwę, która mocno utrudni im życie. By się jej pozbyć, Tedi będzie musiał przemierzyć wiele kilometrów oraz przeżyć mnóstwo szalonych przygód. Towarzyszyć mu w tej niezwykłej podróży będzie przyjaciółka Sara, Jeff, Belzoni oraz ocalona z wyprawy mumia.

Zapowiada się nie lada gratka dla małych miłośników przygodowych historii!

Ten tytuł wpisał się w repertuar Go Kino w sobotę i w niedzielę o 15:00.

repertuar go kino tedi

Pozycje dla spóźnialskich…

Dla tych, którym nie spieszy się na premiery, repertuar Go Kino też kryje kilka ciekawych propozycji.

Wciąż będziecie mogli obejrzeć u nas polską komedię romantyczną „Szczęścia chodzą parami”, oraz VEGEński 😉  tytuł „Kryptonim Polska”.

Fanom amerykańskich produkcji polecamy nadrobić kolejną część filmu „After”, a dla najmłodszych wciąż na ekranach Go Kino hulać będzie „DC Liga”, „Pies w rozmiarze XXL” oraz „Jak zostałem Samurajem”.

 

Jest w czym wybierać, więc zarezerwujcie sobie wrześniowe, coraz chłodniejsze wieczory, na seanse w Go Kino!