MINIONKI: WEJŚCIE GRU

premiera: 01.07.2022

kategoria wiekowa: bez ograniczeń

czas trwania: 1 godzina 30 minut

gatunek: Animacja / Komedia / Przygodowy

rok produkcji: 2022

produkcja: USA

reżyseria: Kyle Balda

scenariusz: Brian Lynch

obsada: Steve Carell, Pierre Coffin, Taraji P. Henson

PLAKAT

MINIONKI WEJŚCIE GRU - PLAKAT
MINIONKI: WEJŚCIE GRU

Minionki powracają na ekrany GO KINO Oława oraz GO KINO Mysłowice! Największa animowana seria w historii oraz światowy fenomen pop kultury – MINIONKI: WEJŚCIE GRU w naszych kinach od 1 lipca 2022r. Bilety już w sprzedaży!

W najnowszej odsłonie tej kultowej animowanej sagi dowiemy się jak Gru, złoczyńca nr 1 na świecie, poznał Minionki, a następnie stworzył najbardziej nikczemną ekipę. Załoga Gru będzie musiała stawić czoła najbardziej niebezpiecznym osobnikom na świecie!

Historia rozpoczyna się, kiedy poznajemy 12-letniego Gru. Chłopiec mieszka na przedmieściach wielkiego miasta i intensywnie pracuje w swojej piwnicy nad planem przejęcia władzy nad światem.

Wymajający cel sprawia, że przez długi czas nie może osiągnąć upragnionego sukcesu. Moment zwrotny pojawi się w momencie, kiedy spotyka Minionki! Kevin, Stuart, Bob oraz Otto połączą sił z aspirującym złoczyńcą, stworzą swoją pierwszą kryjówkę i rozpoczną projektowanie i budowę broni by wyruszyć na swoją pierwszą misję.

Kiedy niesławna supergrupa złoczyńców – Vicious 6, usuwa swojego przywódcę — legendarnego wojownika sztuk walki Wilda Knucklesa — Gru, chce zostać ich członkiem. Jest w końcu najbardziej oddanym fanem grupy. Vicious 6 nie jest jednak pod wrażeniem drobnego, niedoszłego złoczyńcy, ale Gru okazuje się od nich sprytniejszy stając się przy okazji ich największym wrogiem. Gru musi uciekać. Minionki muszą go uratować.

MINIONKI: WEJŚCIE GRU łączą to, za co świat pokochał produkcje Illumiation – niezwykły, cięty humor, odniesienia do pop kultury, emocje, znakomitą muzykę oraz nieokiełznaną akcję. To jeden z największych fenomenów współczesnej popkultury uwielbiany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.

Pierwszy film z serii, czyli „Jak ukraść księżyc” swoją premierę miał w 2010 roku. Kolejno powstawały następnie filmy – Minionki rozrabiają w 2013, Minionki w 2015 oraz Gru, Dru i Minionki w 2017.

Premiera kinowa najnowszej części była przekładana przez pandemię, gdyż pierwotnie film miał trafić na ekrany w 2020 roku.